Blog

img
img
img
img
shape
shape
blog-details

Instagram Satışını Artırmanın En Kolay 13 Yolu

Instagram en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biridir ve bu nedenle mükemmel bir pazarlama kanalıdır. Bu nedenle, hesaplarınıza kısa bir bakış attığınızda bile birçok büyük marka karşınıza çıkacaktır.

Eşsiz fotoğraf paylaşım platformu olan Instagram markalara, görünürlük kazanmak ve müşterileriyle diyalog kurmak için eşsiz fırsatlar sunuyor.

İşletmenizi Instagram yoluyla pazarlamak için zaten elinizden geleni yapıyor olabilirsiniz. İşte Instagram’daki satışlarınızı artırmanın ve içeriğinizi optimize etmenin en kolay (ve en etkili) yollarını Popüler Paket olarak derledik;

1: Sadece Çarpıcı Görseller Kullanın

Instagram görsel bir platformdur. Bu nedenle, her şeyden önce, yalnızca yüksek kaliteli görüntüler yayınlamanız gerekir.


İdeal olarak, resimleriniz yaratıcı ve dikkat çekici olmalı ve tanıtmak istediğiniz ürünleri uygun şekilde vurgulamalısınız. Müşterileriniz profilinize girdiğinde, markanızı hemen tanıyabilmelidir.

Instagram’da yayınladığınız her görüntünün, otantik marka hissini vermek için genel marka ve işletme stratejinizle eşleştiğinden emin olun. Eğer markalamanız şık ve minimalist ise, Instagram’da şık ve minimalist olmalıdır.

2: Instagram Reklamlarına Yatırım Yapın

Instagram’da reklam vermek, yeni ve hedefli bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olabilir. Özellikle markanız veya işiniz oldukça yeni ise, değerli bir yatırımdır.

3: Instagram Yeniden Pazarlama Kampanyaları Yayınlayın

Instagram reklamlarınızın etkinliğini daha da artırmak için, web sitenizi daha önce ziyaret etmiş kişilerin, başka bir deyişle, markanızın sağladığı ilgi düzeyini çoktan aşmış olan tüketicileri çekmek için yeniden pazarlamayı(retargeting) kullanın.

Yeniden pazarlamayı(retargeting), özellikle sitenize gelen ama bir satın alma işlemi yapmadan ayrılan web sitesi ziyaretçilerini hedefleyen reklam türüdür. 

4: Influencer Bağlantılarınız Kuvvetli Olsun

Influencerlar, daha önce kurulmuş bir kitleye sahip olan Instagram kişilikleridir. Onların takipçileri, satın alma önerileri için onlara bakıyor, bu nedenle markaların ürünlerini tanıtmak için Influencerlara yönelmeleri aslında çok akıllıca bir hareket.

5: Ürünlerinizi Aksiyon Halinde Gösterin

Ürünlerinizin yüksek kaliteli görüntüleri insanların dikkatini çekse de, satışları tek başına yürütmek için her zaman yeterli olmayabilir.

Instagram içeriğinizin gerçek bir etkisi olması için ürünlerinizi gerçekten kullanmanın deneyimini gösterin. Ürünlerinizi çalışırken gösteren fotoğrafları ve videoları kullanarak Instagram içeriğinizle ilgili bir hikaye anlatın.

6: Influencer Pazarlamasında İncelikli Olun

Tüketiciler açıkça müşteri olmayı sevmiyor. Dolayısıyla, ürününüzü tanıtmak için bir Influencer kullanıyor olsanız bile, içeriğin fazla satışa yönelik olmaması gerekir. Bu ilginç ve çekici olmalı, ancak Influencerın normal içeriği ile uyumlu olması gerektiği anlamına gelir.

7: Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriği Dikkate Alın

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, ağızdan ağıza reklamın bir başka şeklidir. Mevcut müşterileriniz, ürününüzü sergileyen içerik oluşturmanıza yardımcı olur. Bu da ürün veya hizmetinizi yeni müşterilere veya takipçilerine tanıtmanıza yardımcı olur.

8: Influencerlardan Dürüst Yorumlar İsteyin

İnsanlar Influencerlara güvenir çünkü günlük tüketici gibilerdir. Bu yüzden fikir ve önerileri, ürününüzü destekleyen rastgele bir ünlününkinden daha gerçek görünür.

9: Esprili ve Cana Yakın Olun

Mizah bir izleyici çekmek için uzun bir yol kat ediyor. Satışları artırmak için, esprili püf noktaları ve tatlı mizahı Instagram gönderilerinize uygulamaya çalışın. Amaç, insanların markanıza ilişkin algılarını iyileştirmektir. Zaten marka algısının ne kadar pozitif satışları etkileyebileceğini biliyorsunuzdur!

10: Teklifler, İndirimler veya Hediyeler Sunun

İndirim veya hediye teklifleri, Instagram’daki satışlarınızı artırmanın en etkili yollarından biridir. Ürünlerinizi tanıtmak ve satışları artırmak için uygun maliyetli bir yöntemdir.

11: Instagram Hikayelerini Kullanın

Instagram, sadık takipçilerinizle video ve görüntü gönderebileceğiniz ve paylaşabileceğiniz Instagram Hikayeleri özelliğini yayınladı. Markalar, satışlarını artırmak için bu özellikten gerçekten yararlanabilirler.

12: Hashtag Kullanımını Asla Unutmayın

Müşterileri çekmek ve satışlarınızı daha da artırmak için, hizmetleriniz veya ürünlerinizle ilgili hashtagleri kullanabilirsiniz. Doğru etiketleme kombinasyonunu kullandığınızda, hedef tüketicilerinizin sizi bulması kolaylaşır. Bu yöntem markanızın bilincini artıracaktır.

13: En Önemli Tavsiye: Güvenilirlik!

Popülerlik yolunda takipçi sayısı, fotoğraflarınızın aldığı beğeniler ve video paylaşımlarınızın izlenmesi önemli metriklerdir. Ayrıca ürün satışı yapan mağaza hesapları ya da firmalar da müşterilerine ulaşırken güven sağlamak için bu metriklere ihtiyaç duyar. Kim takipçi sayısı az, paylaşımları beğeni ve izlenme almayan hesaplara güven duyup alışveriş yapar ki ? Bu metriklerin organik şekilde artmasını beklemek uzun bir zaman ve uğraş gerektirir. Beklemeden ve uğraşmadan kolayca popüler bir hesaba sahip olmak istiyorsanız Popüler Paket Ekibi olarak sunduğumuz profesyonel İnstagram paketlerimizi inceleyebilirsiniz.

Üst